De community ruimte is een vrije online ruimte (blog) waar vrijwilligers en organisaties hun opinies kunnen publiceren. De standpunten vermeld in deze community reflecteren niet noodzakelijk de redactionele lijn van DeWereldMorgen.be. De verantwoordelijkheid over de inhoud ligt bij de auteur.

Ook Halle trekt Rode Lijn voor Gaza

Afbeelding
Foto: Mondiaal Halle
Foto: Mondiaal Halle
Op dinsdagavond 9 september verzamelden honderd mensen aan het stadhuis van Halle voor een Rode Lijn-actie net voor de gemeenteraad. De actie maakt deel uit van een groeiende beweging in ons land waarbij burgers zich verenigen in steungroepen voor Palestina.

“De mooie opkomst hier in Halle toont dat ook steeds meer Halse inwoners het niet meer kunnen aanzien,” klinkt het bij de organisatoren. “Zij verwachten dat ook onze stad van zich laat horen.” De deelnemers willen dat de vernietigingsoorlog in Gaza stopt en roepen op tot concrete maatregelen.

“Op alle niveaus en in alle sectoren moet de druk opgevoerd worden zodat er sancties komen, en niet enkel vage woorden. Denk aan de rol die sancties en boycot gespeeld hebben bij het beëindigen van de apartheid in Zuid-Afrika.”

Volgens de actievoerders kan ook lokaal een verschil gemaakt worden. “Onze stad kan een duidelijk signaal geven: de genocide, het geweld en het onrecht kunnen niet onbesproken blijven. Lokale politici hebben een stem die dicht bij de bevolking staat. Zij kunnen de gevoelens en bezorgdheden die leven onder burgers zichtbaar maken, en zo mee de weg vrijmaken voor concrete steun aan humanitaire initiatieven.”

Afbeelding
Foto: Mondiaal Halle
Voor het stadhuis. Foto: Mondiaal Halle

De Rode Lijn moet dan ook een oproep zijn tot daadkracht. “Burgers willen daden, geen stilzwijgen. Ook in Halle willen we tonen dat mensen opstaan voor vrede en rechtvaardigheid in Palestina.”

Afspraak: dinsdag 21 oktober, dinsdag 25 november en dinsdag 16 december

De organisatoren benadrukken dat deze actie slechts een begin is. “Om de dynamiek levendig te houden en de beweging te versterken, prikken we nu al de volgende vergaderingen van de gemeenteraad in 2025 als nieuwe rendez-vous: dinsdag 21 oktober, dinsdag 25 november en dinsdag 16 december. Alleen door vol te houden en zichtbaar te blijven, kunnen we echte verandering dichterbij brengen.”

“Wie lokaal geloofwaardige mondiale samenwerking wil organiseren, kan niet zwijgen bij schendingen van mensenrechten. Solidariteit en rechtvaardigheid moeten ook in onze stad het uitgangspunt zijn,” besluit Mondiaal Halle en de streekcoalitie rond Palestina Shine For Palestine.

Afbeelding
Foto: Mondiaal Halle
Foto: Mondiaal Halle

De oproep is duidelijk: “Samen blijven we druk zetten voor vrede en rechtvaardigheid in Palestina. Kom mee de Rode Lijn trekken en laat zien dat Halle kiest voor vrede en oprechte mondiale samenwerking.”

Vandaag op de hoogte van de wereld van morgen?