Een nieuwe fase
De studenten stonden vanaf 18u op het Ladeuzeplein met een grote Palestijnse vlag. Ze riepen slogans zoals ‘Boycott Israël’ en ‘KUL you can’t hide, you’re supporting genocide’.

Foto: Jan Thys van den Audenaerde
“De genocide in Gaza heeft een nieuwe fase bereikt. Israël is begonnen aan een grondoffensief met als doel Gaza volledig te ontruimen. Hier kunnen we niet stil over blijven”, zegt Jan Thys van den Audenaerde, een student biochemie aan de KU Leuven die betrokken is bij het protest.

Foto: Jan Thys van den Audenaerde
Volgens de studenten heeft de universiteit nog steeds meer dan 55 verschillende banden met Israëlische instellingen die bijdragen aan het schenden van de mensenrechten. Dit is meer dan alle andere Vlaamse universiteiten samen. “De KU Leuven is dit semester zelfs nog een nieuwe samenwerking met Israël gestart. Op die manier is de universiteit medeplichtig aan de genocide in Gaza. Er moet zo snel mogelijk een academische boycot komen”, aldus Thys van den Audenaerde.
Een signaal naar de nieuwe rector
Op 20 mei zijn de resultaten van de tweede stemronde van de rectorverkiezingen van de KU Leuven bekendgemaakt en is Severine Vermeire officieel verkozen als nieuwe rector. Palestina en de samenwerking van de universiteit met Israëlische instellingen was een belangrijk thema tijdens de verkiezingscampagne en ook Severine Vermeire heeft duidelijk gezegd dat ze erkent dat Israël een genocide pleegt.

Foto: Jan Thys van den Audenaerde
Daarnaast hebben recent alle Belgische universiteiten opgeroepen om het EU-Israël associatieverdrag te verbreken. “Het feit dat universiteiten en rectoren openlijk een standpunt innemen tegen Israël is een grote stap in de goede richting, maar het mag niet enkel bij woorden blijven. Er moeten daden komen”, zegt Thys van den Audenaerde.

Foto: Jan Thys van den Audenaerde
De eis van de studenten naar de universiteit is duidelijk: houdt het niet enkel bij mooie uitspraken, stop de samenwerking met alle Israëlische instellingen.