“Mensen hun mensenrechten ontzeggen is hun menselijkheid in twijfel trekken.” – Nelson Mandela Wij zijn ongerust en vele mensen (gelukkig) met ons. Extreemrechts ging fors vooruit in de denderstreek. Hierdoor sijpelt de verrechtsing steeds dieper door in onze maatschappij met mogelijke negatieve gevolgen op onze mensenrechten.
Ja, wij maken ons zorgen over de rechten van elke burger in de Denderstreek. Wij zijn actief in onze streek als bewuste burgers en brugfiguren binnen de lokale sociale bewegingen. Daarom lanceert DenderHoop vandaag een oproep voor het oprichten van een Rechtenpunt. Daar vind je binnenkort experten die thuis zijn in verschillende wetgevingen.
Ja, wij maken ons zorgen over de rechten van elke burger in de Denderstreek
Hier kunnen alle bewoners uit de Denderstreek gratis terecht als ze professioneel en onafhankelijk bijgestaan willen worden voor juridisch advies om hun rechten te verdedigen. Het kan gaan over arbeidsrechten, opgelegde boetes, het recht op wonen, schoolrechten, milieurecht enzoverder.
Het Rechtenpunt wil een netwerk zijn van wet-experten die zich hiervoor willen engageren. Vanaf de eerste helft van volgend jaar is die ook effectief aanwezig in Ninove. Voorlopig kan je ons bereiken via e-mail (rechtenpunt@denderhoop.be).
Een aantal experten stapte reeds mee in het initiatief, maar we willen dit uitbreiden om zo over heel wat domeinen recht te laten spreken. Daarom lanceren we een oproep aan alle mensen van goede wil die de democratie en de rechten van alle mensen willen beschermen.
Weet je iets over sociale dienstverlening of de wetgeving op één of ander domein zoals rond sociale zekerheid, arbeids- of OCMW-zaken, ruimtelijke ordening, subsidies, fiscaliteit, … ? Neem dan zeker contact op met ons. Iedereen heeft recht op een deftig leven.
Iedereen verdient bescherming, maar niet iedereen heeft voldoende geld om zelf een advocaat te betalen
Iedereen verdient bescherming, maar niet iedereen heeft voldoende geld om zelf een advocaat te betalen om zijn/haar rechten te verdedigen. Ben je bekommerd om mensenrechten en draag je dit initiatief een warm hart toe? Twijfel niet en neem contact met ons op. We bekijken dan samen of dit iets is voor jou.
Koken kost geld: we willen iedereen dan ook oproepen om een duit in het zakje te doen. Steunen kan via een gift met vermelding “Rechtenpunt” op rekeningnummer BE63 8919 1400 1708 van vzw ’t Uilekot.
Namens DenderHoop,
Fleur Robbrecht, Diederik De Mezel, Geert Van Damme, Angeline Van Den Rijse, Erik Van Laecke, Luc Barbé, Sarah Hutse, Dominique Willaert, Cédric Fossé, Stijn De Bock.
Vanuit een pluralistische geest kiest DenderHoop ervoor om een zo breed mogelijk front aan individuele burgers en vertegenwoordigers van organisaties en verenigingen uit de Denderstreek bij elkaar te brengen. Doel is om een lokale werking op te zetten die werk wil maken van meer maatschappelijke en politieke nabijheid. De hoofduitdaging is om zichtbaarder en sterker aanwezig te zijn t.a.v. die bevolkingsgroepen die zich in de steek gelaten voelen en nood hebben aan en verlangen naar meer nabijheid en betrokkenheid.
Wil je samenwerken met Rechtenpunt vul dan het formulier in.