Boycot iPhone 16: meer dan miljoen mensen vermoord in Congo voor winning mineraal coltan
Afbeelding
In Congo zijn duizenden vrouwen slachtoffer van verkrachting en meer dan een miljoen mensen zijn vermoord, allemaal voor economische belangen. Een belangrijke reden is de winning van coltan, een essentieel mineraal voor de productie van elektronica, waaronder ook de iPhone 16.
"Boycot de iPhone 16!" Dat is de boodschap van de actievoerders die op vrijdag 20 september de straat op gingen in Brussel. "Een genocide voor economische winst vindt plaats in het oosten van de Democratische Republiek Congo, waar duizenden vrouwen worden verkracht en meer dan 10 miljoen mensen zijn vermoord", staat op hun borden.
Dit alles voor coltan, een mineraal dat essentieel is voor elektronica, waaronder de iPhone 16. "Kies voor een Refurbished smartphone in plaats van een nieuw toestel, zeg nee tegen consumentisme en maak je omgeving bewust."
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Creative commons