'Hart boven Hard' tegen rechtse regeringen
De vakbonden bij de VRT organiseren op 22 september, de dag dat minister-president Geert Bourgeois zijn eerste septemberverklaring voorleest, een optocht naar het Vlaams Parlement. Zij verzetten zich tegen de plannen om nog verder te snoeien in het budget van de openbare omroep.
“Voorbarig zou ik die actie niet noemen”, zegt Luk Vandenhoeck van de socialistische vakbond ACOD. “We weten waar de Vlaamse regering naartoe wil. Uit alles blijkt dat ze alles wat cultureel en sociaal is wil vernietigen. Door snel te reageren kunnen we minstens hun manoeuvreerruimte verkleinen.”
De vakbonden van de VRT zullen niet alleen zijn aan het Vlaams Parlement. Vertegenwoordigers vanuit cultuur, welzijn, jeugdwerk, onderwijs, socioculturele verenigingen, vakbonden, milieu- en vredesbeweging en minderheden vinden elkaar onder de koepel Hart boven Hard.
Op maandag 22 september, komen er
info-avonden in Antwerpen, Brussel en Gent. In de namiddag trekt een
delegatie van dat nieuw platform naar het Vlaams Parlement. Daar zullen zij een alternatieve septemberverklaring voorlezen.
Niet besparen op de jongeren van vandaag
Ook zo wat alle mensen die in Vlaanderen te maken hebben met jeugdwerk slaan de handen elkaar. Maar liefst 48 jeugdwerkorganisaties schreven samen een jeugdmanifest tegen besparingen in de sector.
“Besparen voor de jongeren van morgen doe je niet door te besparen op de jongeren van vandaag”, klinkt het. De organisaties halen heel wat cijfermateriaal boven
Zo is er één jeugdwerkinitiatief per 250 inwoners in Vlaanderen. Nergens in de wereld is die penetratie zo hoog.
“Er zijn 585.703 jongeren die in contact komen met jeugdwerk. Met een Vlaams budget van 72 miljoen (of 0,2 procent van de totale begroting) geven we hun een jaar lang plezier, uitdagingen en leerkansen.” De jeugdorganisaties rekenden het na: dat is twee euro per week per kind.
De jeugdsector vreest onder meer dat de 21 miljoen euro aan middelen die verhuizen van het Vlaamse naar het lokale niveau verloren zullen gaan. Zij roepen op om in deze moeilijke tijden net te investeren in het jeugdwerk.
Een dag later trekken de vakbonden de straat op. Om 11u verzamelen ze 5000 militanten op het Muntplein in Brussel. “De drie vakbonden willen geen asociaal, onevenwichtig en onrechtvaardig beleid”, klinkt het.