Lokaal, Brussel, Indignados Brussel -

15 oktober: indignados bezetten Brussel

BRUSSEL - Zaterdag bezetten zo'n 7 à 8.000 indignados Brussel. De mars van de verontwaardigden vindt zijn oorsprong in de Spaanse 15 mei-beweging, die in mei van dit jaar voor het eerst de straat op ging voor meer democratie in Spanje.

maandag 17 oktober 2011 14:45

De marsen op Brussel richten zich op de hele Europese politiek. Omdat politici ten dienste staan van de financiële elite en het meedogenloze winstbejag van banken, beurzen en multinationals.

De gevolgen zijn niet voor hen, want 1 procent is rijk en zit er warmpjes in. De andere 99 procent betaalt het gelag. De indignados roepen op tot wereldwijd verzet, met  als eis een authentieke basisdemocratie. Zaterdag werd er dan ook betoogd in 71 landen.

Specifiek voor België: met welk geld wordt Dexia gered? En daarvoor, Fortis? Waar komt dat vandaan? Van u en mij. Belastingen. Moeten wij opdraaien voor wanbeheer en speculatie?

Voorafgaand aan de grote manifestatie gisteren in Brussel, waren er vanuit Spanje drie marsen op weg: vanuit Madrid, Barcelona en Zaragossa. Ook vanuit Griekenland, Frankrijk, Duitsland, Italië en Groot-Brittannië waren er indignados vertrokken.

Zaterdagavond werd het HUB-gebouw waar de indignados afgelopen week in Brussel logeerden, op bevel van de Koekelbergse burgemeester Philippe Pivin ontruimd, waardoor de groep zonder slaapplaats kwam te zitten. De politie gooide als eerste al het voedsel van de indignados weg. 500 indignados overnachtten in het Brusselse Jubelpark, de ULB zette haar deuren ook open.

Meer foto’s: hier

Op 30 oktober wordt er een volgende indignado-manifestatie verwacht onder de noemer van: En onze crisis?

Een betoging omdat onze echte problemen niet worden aangepakt: de stijgende huurprijzen, de stijgende energiefactuur, de zo goed als onbetaalbare woningprijzen, zaken die we echt nodig hebben om een menswaardig bestaan te kunnen hebben, worden constant duurder.

Daarom gaan we protesteren omdat we vinden dat onze echte problemen worden vergeten en de onbetaalbaarheid van onze samenleving voor meer en meer mensen een probleem wordt.

Waar: Buiten aan de trappen van het Noordstation in Brussel! Verzamelen om 13u30, vertrek om 14uur!

Contactpersoon: Andy Vermaut 0499 35 74 95 andy.vermaut1@telenet.be

Lokale mobilisatie:

Menen: Debora Knol (verzamelen om 11u30 aan het station van Menen) – debora.knol@telenet.be – meer info 0479 06 09 36

Torhout: Bart Morsa (verzamelen om 11uur aan het station van Torhout) – bart.morsa@gmail.com, meer info 0470 69 57 62

Roeselare: Shahien Peshehsan (verzamelen om 11u30 aan het station van Roeselare) – shahien.peshehsan@telenet.be, meer info 0484 95 30 93

Brugge: Andres Toye (verzamelen om 11u30 in de stationshal voorkant station Brugge) – andres.toye@telenet.be, meer info 0471 57 68 81

Gent St-Pieters: Gregory Cremmery (verzamelen om 12u30 onder de luifel van station Gent-Sint-Pieters) – meer info gsm 0499 19 96 60

Herzele: ’t Uilekot (verzamelen om 12u30 voor het station van Herzele) – filip.de.bodt@skynet.be – meer info op 053 62 64 36

Antwerpen: Joris Heylen (verzamelen om 11u45 aan de hal van het Centraal Station) – joris_heylen@yahoo.com, meer info op 0479 82 48 63

Hasselt: Wilm Stevens (verzamelen om 11u30 in de hal van het station van Hasselt) – wilmstevens@hotmail.com, meer info op 0473 44 08 34

Op Facebook: hier

dagelijkse newsletter

take down
the paywall
steun ons nu!