Advertentie

donderdag 27 oktober 2011

Antwerpen: volwassenonderwijs ook voor mensen zonder papieren

Ook in Antwerpen is actie gevoerd tegen de beslissing van onderwijsminister Pascal Smet om mensen zonder papieren niet meer toe te laten tot het volwassenenonderwijs.
DeWereldMorgen.be -

Om de wachtlijsten voor de cursussen Nederlands voor anderstaligen (NT2) weg te werken, stelde Vlaams minister van Onderwijs Pascal Smet (sp.a) voor om personen zonder een geldige verblijfsvergunning uit te sluiten van het volwassenenonderwijs. Door internationale verdragen hebben kinderen wel nog recht op onderwijs, maar hun ouders niet meer. Daarom zullen kinderen geen Nederlands meer kunnen praten met hun ouders en zullen ze hen ook niet meer kunnen aanspreken voor begeleiding bij schoolwerk.

Samenlevingsopbouw, de Liga voor de Mensenrechten en LBC Volwassenonderwijs vechten de maatregel uit het nieuwe onderwijsdecreet aan die mensen zonder papieren uitsluit van volwassenenonderwijs. Ze zullen verzoekschriften indienen bij het Grondwettelijk Hof tegen de maatregel in het Onderwijsdecreet XXI.

DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -

Er ontstond een krijtspoor ‘les voor iedereen’ van de school tot aan de Grote Markt.

DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -

Kathleen De Laet met haar muziekgroep bracht het lied “Les voor iedereen”

DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -
DeWereldMorgen.be -

Er stond een pot chrysanten  gereed om overhandigd te worden aan de schepen van onderwijs. Die is blijven staan !

Vond u deze bijdrage de moeite waard? Geef ons dan uw fair share.

Klik hier om DeWereldMorgen.be te steunen via overschrijving.

Reageer (Spelregels)

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.

Reacties

actie 'Les voor iedereen'

De pot chrysanten is wel degelijk overhandigd aan de woordvoerder van de schepen voor onderwijs, met de boodschap: "Hier rust de Gelijkheid, blijf haar eren, opdat haar nakomelingen haar ideeën verderzetten."

Ik heb de pot chrysanten wel

Ik heb de pot chrysanten wel degelijk ontvangen. Ik zet hem dinsdag op het graf van bomma. Bedankt !
Woordvoorder van de schepen

Waarom ?

Waarom zouden mensen die illegaal in het land verblijven en er dus NIET mogen zijn danw el onderwijs mogen krijgen ? Wat is dat voor decadente politiek-correcte onzin ?

les voor iedereen

Omdat onderwijs een basisrecht is, dat in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens staat.
Greet

Advertentie