Advertentie
Advertentie
Bij Cd&V heeft Kris Peeters, ex-gedelegeerd bestuurder van Organisatie van Zelfstandige Ondernemers (UNIZO), het roer stevig in haden. De co-piloot van Bart De Wever heet Philippe Muyters, ex-gedelegeerd bestuurder van het Vlaams netwerk van ondernemingen (VOKA).
Wat hebben Nva en Cd&v gemeen ?
“MEER MENSEN AAN HET WERK” (Nva porgramma)
Werknemers moeten hun loopbaan meer in eigen handen nemen
“WERK MAKEN VAN WERK” (Cd&V programma )
De economische globalisering en de ontwikkeling van nieuwe technologieën vragen een toenemende flexibiliteit van werkgevers en werknemers. Dit krijgt ondermeer vorm in een flexibeler arbeidsorganisatie. We evolueren daarbij van baanzekerheid naar werkzekerheid.
De ene partij is specifieker in zijn uitleg dan de andere maar beide zeggen inhoudelijk hetzelfde. Werkgevers moeten minder lasten dragen, weknemers moeten zich flexibeler gaan opstellen. Ze geven die opdracht een positieve draai door te spreken over “zekerheid”.
De werkelijkheid?
Voor de werknemer zit er dus veel “on”zekerheid in en voor de werkgevers veel zekerheid.
Wat zeggen UNIZO en VOKA over deze materie ?
UNIZO
VOKA
Het hoeft geen betoog. Politiek en werkgevers hebben elkaar de hand gereikt. De ene als doel de splitsing van een land, de andere als doel om rechten en verworvenheden van de werknemers af te pakken.
De ware inzet ?
Werknemers :
Werkgevers :
We kunnen blijven schrijven tot in het oneindige. De parallellen kunnen getrokken worden met de rest van de plannen die op tafel liggen. Stuk voor stuk werkgeverseisen. Sociale zekerheden splitsen om zo gezondheidszorg te kunnen privatiseren. Op een moment dat één op tien in Vlaanderen moeite heeft om zijn medische kosten te betalen, zelfs tot 25% in achtergestelde buurten, kiest men resoluut om die zekerheid verder af te bouwen. Lees, meer gezondheidszorg voor de welgestelde en minder voor de rest. Men verkoopt het door te stellen dat men het beter in eigenbeheer kan doen. De waarheid is dat men onze gezondheid zal uitbesteden!
Sociale zekerheden splitsen om de pensioenregeling te privatiseren. Neem een kijkje in Nederland waar men nu tot 6% minder pensioen dreigt te gaan betalen omdat bedrijven dit zo willen. In het patronale Vlaanderen kan iedereen bovenop dat pensioen nog zelf zorgen voor een extra. Welgesteld zijn staat gelijk aan een goed pensioen. Mensen die minstens even hard hebben gewerkt gedurende hun leven zullen het moeten stellen met minder. Geen nood, ook daar is aan gedacht. Iedereen die na zijn pensioen WIL blijven werken moet dat kunnen. Is het dan willen of moeten blijven werken? Ook een manier om de pensioenleeftijd op te trekken, zonder hem effectief op te trekken natuurlijk.
Sociale zekerheden splitsen om de werkloosheidsuitkering te beperken in tijd. Hoe korter je een inkomen krijgt hoe sneller je mee in de patronale carrousel moet stappen van jobs van bepaalde duur en onzekere uren. Maar dat de vrouw van meneer doktoor al jaren een werkloosheidsuitkering kan ontvangen mag niet gezegd worden. Laat staan dat men daar iets aan wil doen.
Stel je maar eens in de plaats van een 50 jarige die nu werkloos is geworden. Nog een afbetaling op het huis, kinderen die naar school gaan. Je inkomen valt weg, je zal nooit nog verdienen waar je recht op had. Heb je tijdelijk werk dan noem je dat zekerheid en zit je tussen twee jobs te lang zonder werk dan neem je geld van je spaarrekening om te overleven. Dat is inkomenszekerheid.
Dat is de inzet van dit alles.
Bovendien zingen de twee politieke koorknapen samen met de werkgevers dat het overheidsapparaat moet worden afgebouwd en dat de belastingdruk te hoog is voor bedrijven.
En hoe minder belastingcontroleurs hoe meer van deze wanpraktijken succes zullen kennen voor de werkgevers.
Bovendien hebben werkgevers nog een tweede verborgen agenda. Alles wat verdwijnt bij de overheid moet elders opnieuw ontstaan omdat het nog steeds gaat om een dienstverlening voor de mensen. Die nieuwe zaadjes zullen dus geplant worden in de privé waardoor elk van ons meer zal moeten betalen voor deze diensten en waarbij de mensen die deze diensten verlenen minder zullen hebben. Minder rechten en minder loon!
Het is dan ook schrijnend te moeten vast stellen dat geen enkele politieke partij kleur moet bekennen tijdens verkiezingen. Nog erger is dat media het spelletje meespelen omdat ook zij al langer geslachtofferd worden aan winst en dividend. En het ergste van al is dat andere partijen mee in het bootje stappen omdat ze halsstarrig vasthouden aan hun politieke postjes.
Bij de socialisten verdedigt men zich door te stellen dat het zonder hen erger zou zijn en ook de milieuboys and girls dansen lustig mee.
Maar wat is er uiteindelijk erger dan je eigen gedachtengoed verloochenen en meewerken aan de verzwakking van de gewone burger in de straat. Wat is er nobel aan het versterken van de kapitaalshonger ten kostte van het verzwakken van de sociale nood? Wie vindt het leuk als je leider bent van een karavaan van honger en dorst terwijl je jezelf kan volvreten. Egoïsten vinden dat leuk. Of zoals de gewone burgers zeggen :”die dikke klootzakken, dat politiek crapuul!”
Wie voorbij de medianummertjes en de communautaire poppenkast keek, wist dit al voor de verkiezingen.
Vraag blijft : hoe maak je dat duidelijk aan de 'meerderheid' in Vlaanderen ? Hoe krijg je het stemgedrag in Vlaanderen veranderd ?
16:32
07.02
16:25
07.02
16:16
07.02
16:05
07.02
15:38
07.02
15:15
07.02
10:23
07.02
22:21
06.02
19:00
06.02
17:38
06.02
16:47
06.02
16:44
06.02
16:25
06.02
15:55
06.02
15:25
06.02
15:05
06.02
14:48
06.02
13:15
06.02
