Advertentie

woensdag 26 januari 2011

Industriële bekkens in Wallonië herleven

Er werd het voorbije jaar vanuit het buitenland goed geïnvesteerd in Wallonië: 68 nieuwe projecten, goed voor 275 miljoen euro en 1.733 nieuwe banen.
DeWereldMorgen.be -
Waals gewestminister voor Economie, Jean-Claude Marcourt (PS), wil het imago van zijn regio opkrikken (foto: website Marcourt)
DeWereldMorgen.be -

Waals gewestminister voor Economie en Buitenlandse Handel, Jean-Claude Marcourt (PS), ziet niet alleen het mondiaal herstel van de economie weerspiegeld in deze cijfers, maar ook het Marshallplan – en dan vooral in die zin dat het Marshallplan het imago van Wallonië als verouderd industrieel gewest geheel zou veranderd hebben in de ogen van buitenlandse investeerders: de binnenlandse investeringen laten overigens nog op zich wachten.

Van de investeringen komen 52 procent uit Europa, 35 procent uit Noord-Amerika en 13 procent uit Azië. De meeste nieuwe jobs werden gecreëerd in de glasindustrie (499) en de agrovoedingsnijverheid (422).

Minister Marcourt maakte ook cijfers bekend over de investeringen van de jongste tien jaar in Wallonië, en daaruit blijkt dat daar de wending naar een nieuwe toekomst wel degelijk wordt genomen, met nieuwe en belangrijke investeringen in de sectoren chemie, metaalconstructie, papier, de agroalimentaire sector en de logistiek, samen met nog andere investeringen goed voor 19.370 nieuwe banen.

Maar het meest opvallend in dit goed nieuws-bericht van de Waalse regering is de inplanting van de nieuwe investeringen voor vorig jaar: de kleine helft (43 procent) ging naar de provincie Henegouwen en nog eens 27 procent naar de provincie Luik, naast 23 procent voor Waals-Brabant (dat eerder op Brussel is gericht).

Van de provincie Namen en Luxemburg is geen sprake. Dit betekent dat de heropleving zich aftekent in de ‘oude’ industriële bekkens, en niet op de ‘nieuwe’ as die van Brussel over Namen naar Luxemburg loopt, of zou lopen. Of, met andere woorden: het is de PS-staat die herleeft.

Vond u deze bijdrage de moeite waard? Geef ons dan uw fair share.

Klik hier om DeWereldMorgen.be te steunen via overschrijving.

Reageer (Spelregels)

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.

Reacties

Maar het meest opvallend in

Maar het meest opvallend in dit goed nieuws-bericht van de Waalse regering is de inplanting van de nieuwe investeringen voor vorig jaar: de kleine helft (43 procent) ging naar de provincie HenegouwenOf, met andere woorden: het is de PS-staat die herleeft.
Of, met andere woorden: het is de PS-staat die herleeft , met subsiedes van Europa.

Ford

Waarom denk je dat Ford zich in Genk heeft gevestigd. Om de Limburgers een plezier te doen?

Minder stakingsdagen dan in

Minder stakingsdagen dan in wallonië.

Wist U ? dat het Genkse

Wist U ?

dat het Genkse gemeentebestuur samen met de Limburgse ER al in1954 een studie maakten om de Genkse kanaalzone-Zuid als industriezone
te ontsluiten?
de Limburgse steenkoolproductie in 1959 van 10,331 miljoen ton gedaald was tot amper 8,77 miljoen ton en het aantal mijnwerkers in Limburg was geslonken tot 37.510.
dat er exact 25.870 Limburgse pendelaars in Luik en Nederland werk moesten zoeken en zelfs 1. 935 Limburgers in Duitsland gingen werken.
dat aanvang 1960 de mijnen in Limburg hun kolenstocks steeds dreigender zagen aangroeien en sluitingen dreigden.
dat in 1960 een Limburgs SS- Oostfrontstrijder die in Duitsland verbleef, de eerste was om met het gemeentebestuur van Genk contact op
te nemen.
dat Ford na maandenlange onderhandelingen op 12 februari 1962 de overeenkomst tekenden voor aankoop van de nodige industrie terreinen.
dat de vakbonden op 12 april 1962 een akkoord voor sociale vrede tekenden voor een periode van vijf jaar en Ford de daarop volgende 24 oktober daarop officieel de eerste steen liet metselen voor de bouw van hun nieuwe fabriek.
dat er nog veel, veel meer te lezen en te zien is in het boek van Rik Thomas ‘Toen kwam Ford…”
dat hij U dit boek, keurig verpakt voor slechts 10 euro wil toezenden zodat elkeen in de gelegenheid zou zijn om de opmerkelijke geschiedenis van Ford in Genk te kennen.

Advertentie